sidearea-title-img

Altkat Sanat Tiyatrosunun Oyunları Sezon İçinde Devam Ediyor….

Title Image

Ayrıntılar ve Başvuru

Home  /  Ayrıntılar ve Başvuru

Altkat Sanat Tiyatrosu olarak, 2012 yılından itibaren, Kadıköy Moda Caddesinde bulunan sahnemizde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kuruluşumuzdan itibaren, her sanatsal üretimin yaratım aşamasında disiplinlerarası bir yaklaşımla gelişimi amaçladık ve sahnemiz, bizim araştırma alanımız haline geldi. Proje kapsamında profesyonel oyuncular eklenirken; tiyatromuzda gerçekleştirdiğimiz çeşitli ders ve atölyelerde eğitim alan, çekirdekten yetişen oyuncular da ekibimize dâhil oldu. Oyuncuda oluşan yaratıcı beden performansını devam ettirmek niyetindeyiz.

Bu doğrultuda ekip içi aktarımın öneminin bilinciyle “Altkat Sanat Tiyatro Stüdyosu” adında yeni bir alt birim oluşturmaya karar verdik. Kendini tiyatro alanında geliştirmek isteyen insanlarla buluşma gayreti içerisindeyiz.

Ekim ayında eğitim sürecinin başlamasını planladığımız Tiyatro Stüdyosu’nda; oyunculuk, hareket ve mimik, dans ve ritmik, koreografi yaratımı, doğaçlama, klasik pantomim, pantomim sanatında oyunculuk, ses ve nefes, diksiyon, şan, dramaturgi başlıklarında oluşturduğumuz derslerimiz olacaktır.

Bu dersler kadromuzda yer alan, alanlarında yetkin sanatçılarca uygulanacaktır. Kendi kadromuz dışında; misafir eğitimcilerle de farklı disiplinlerle tanışmak adına çeşitli dersler gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Takip edeceğimiz müfredat doğrultusunda, altı ay ücretsiz sürecek olan eğitim programımızın sonunda adaylara  “katılımcı belgesi” verilecektir.

Haftanın üç günü ders olacak şekilde toplam altı ay sürecek.

Pazartesi- 1 ders (19.30-21.30)

Çarşamba- 1 ders (19.30-21.30)

Cumartesi- 2 ders (11.00-13.00 / 13.30-15.30)

Mülakat tarihi

16- 17 Ekim 2020

KATILIM ŞARTLARI

Stüdyomuza katılmak isteyen adaylarımızın öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir ve 18-35 yaş arası herkese açıktır. Başvuru esnasında ön bilgi edindiğimiz adaylardan ölçütlerimiz doğrultusunda bir eleme yapabiliriz. Örneğin; devamlılık vb. Sonrasında sözlü mülakata davet edilecektir. Adaylarımızdan sahnede uygulamak üzere bir hazırlık yapmaları beklenmemektedir. Adaylarımızın herhangi bir tiyatro eğitimi görmüş olma zorunlulukları yoktur. Altı aylık eğitimi tamamlamış olan katılımcılarımızla tiyatromuzda birtakım projeler oluşturma hedefindeyiz. Bunun; elbette oluşacak ekibin dinamiğine bağlı olarak değişkenlik gösterebileceği göz ardı edilmemelidir.

Ön başvurular tamamlanmıştır. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Bir sonraki dönemde görüşmek umuduyla…